Aktuality
Termíny pro podání daňových přiznání k daním z příjmů v roce 2021

27 / 01 / 2021

V souvislosti se změnami v daňovém řádu od 1. 1. 2021 si dovolujeme upozornit naše klienty na skutečnost, že daňová přiznání k daním z příjmů se od tohoto roku podávají podle níže uvedeného klíče:

  • V případě, že poplatník má povinný audit je lhůta pro podání přiznání 1. 7.. Tentýž den musí být i daň uhrazena a případná vratka daně musí být odeslána správcem daně do 31. 7.
  • Pokud poplatník nemá povinný audit a podá daňové přiznání do 1. 4. (sám/jakýkoliv zástupce; papírově/elektronicky), je lhůta pro podání přiznání a uhrazení daně stanovena na 1. 4. Případná vratka daně musí být odeslána správcem daně nejpozději dne 1. 5.
  • Pokud poplatník nemá povinný audit a podá daňové přiznání do 1. 5. elektronicky (sám/poradce, který není daňový poradce nebo advokát), je lhůta pro podání přiznání a uhrazení daně stanovena na 1. 5. Případná vratka daně musí být odeslána správcem daně nejpozději dne 31. 5.
  • Pokud poplatník nemá povinný audit a podá daňové přiznání do 1. 7. (daňový poradce nebo advokát; papírově [pravděpodobně se sankcí]/elektronicky, je lhůta pro podání přiznání a uhrazení daně stanovena na 1. 7. Případná vratka daně musí být odeslána správcem daně nejpozději dne 31. 7.

Novinky - výpis všech